Adrenalin_gym> Блог> Особливості жіночих тренувань у спортзалі

Adrenalin gym foto
#Training

Особливості жіночих тренувань у спортзалі

Тренування в спортзалі стає все більш популярним серед жінок, які прагнуть покращити своє здоров'я та фізичну форму. Під час тренувань у спортзалі, жінки можуть не лише покращити свою фізичну форму, а й отримати безліч інших корисних ефектів для здоров'я та самопочуття.

Training

Переваги жіночих тренувань у спортзалі:

 • Допомога у зниженні ваги:

  Комбінація кардіо - та силових вправ допомагає спалювати зайві калорії та зберігати м'язову масу, сприяючи ефективному схудненню. Після силових вправ м’язи ще добу після тренування споживають енергію для свого відновлення.
 • Покращення композиції тіла:

  Тренування у спортзалі допомагають формувати та зміцнювати м'язи, що впливає на форму тіла та загальну привабливість. Тобто жінка не просто худне (цього можна досягти харчуванням), а й підтягує м’язи ніг, сідниці, руки і плечі, а також прес.
 • Зниження рівня стресу:

  Регулярні тренування допомагають знижувати рівень стресу, сприяючи виділенню ендорфінів, які відомі як "гормони щастя". Фізична активність допомагає поліпшити якість сну та забезпечує глибокий та відновлюючий відпочинок.
 • Покращення ефективності у повсякденних справах:

  Зміцнення м'язів через тренування у спортзалі полегшує виконання повсякденних завдань, меншій втомі від них і швидшому відновленню.

Відмінності між чоловічим і жіночим організмами та їх вплив на тренування:

 • Фізіологічні відмінності:

  Жіноче тіло має іншу структуру м'язів (м’язів менше на 30%) та скелету порівняно з чоловічим. Також в жінок в 20 раз менший рівень тестостерону ( головний гормон для нарощування м’язової маси), тому жінкам важко набрати помітну кількість м'язової маси. В жінок більше «витривалих» волокон м’язів, а в чоловіків «силових». Отже тип тренування : робота з власною вагою (15-20 повторів) чи відносно невеликими обтяженнями на 12-15 повторів. Виконання 2-3 вправ підряд для пришвидшення схуднення (з витривалістю в жінок все гаразд). Комбінування 2-3 вправ для низу або верху тіла – акцент на підтяжці м’язів. Поєднання вправ одночасно на верх і низ в одному супер сеті – акцент на схуднення.
 • Гормональні відмінності:

  Гормональний фон жінок під час циклу менструації може впливати на енергійність та витривалість під час тренувань. Розуміння цих коливань допомагає вибрати оптимальний режим тренувань. Зазвичай під час «цих днів» або не тренуються, або проводять легші тренування. Посередині циклу є можливість попрацювати з більшими вагами, нагрузити себе по повній.
 • Фітнес-цілі:

  Зазвичай жінки мають різні фітнес-цілі порівняно з чоловіками, такі як покращення форми тіла, збереження гнучкості та покращення підтримки здоров'я.

Узагальнюючи, тренування у спортзалі для жінок не лише поліпшують фізичну форму, а й мають безліч корисних ефектів для здоров'я та самопочуття. Розуміння відмінностей між чоловічим і жіночим організмами дозволяє вибрати оптимальні підходи до тренувань, щоб досягти найкращих результатів. Для професійного підбору програми тренувань саме для Вас рекомендуємо тренування з персональним тренером.