Adrenalin_gym> Блог> Заправляємо тренування: Харчування до та після

Adrenalin gym foto
#Nutrition

Заправляємо тренування: Харчування до та після

Харчування відіграє життєво важливу роль у досягненні максимальної продуктивності під час тренувань в тренажерному залі та сприянні оптимальному відновленню. Те, що ви їсте до і після тренування, може суттєво вплинути на рівень енергії, витривалість і відновлення м'язів. У цій статті ми розглянемо ключові моменти перед - та післятренувального харчування, які допоможуть вам досягти ваших фітнес-цілей з добре підживленим тілом.

Nutrition

Харчування перед тренуванням:

 • 1. Вуглеводи для енергії:

  Споживайте легкозасвоювані вуглеводи перед тренуванням, щоб забезпечити себе легкодоступним джерелом енергії. Віддавайте перевагу цільним злакам, фруктам або невеликій порції каш з низьким вмістом клітковини.
 • 2. Білок для стабільної працездатності:

  Вживання помірної кількості білка перед тренуванням може допомогти підтримувати м'язову активність під час тренування. Розгляньте такі джерела, як грецький йогурт, протеїновий коктейль або невелика порція нежирного м'яса.
 • 3. Гідратація є ключовим фактором:

  Пийте воду або напої, багаті на електроліти, щоб підтримувати баланс рідини та оптимальну працездатність.
 • 4. Час має значення:

  Намагайтеся з'їсти їжу перед тренуванням або перекусити приблизно за 1-2 години до тренування. Якщо ви віддаєте перевагу меншим перекусам, споживайте їх за 30 хвилин до години до тренування.
 • 5. Уникайте важкої та жирної їжі:

  Уникайте важкої, жирної їжі, яка може викликати дискомфорт під час тренування. Це може сповільнити травлення і вплинути на рівень енергії.

Харчування після тренування:

 • 1. Поповнення запасів глікогену:

  Після тренування заправтеся вуглеводами, щоб поповнити виснажені запаси глікогену в м'язах. Найкраще їсти фрукти, цільнозернові продукти та солодку картоплю.
 • 2. Білок для відновлення м'язів:

  Споживайте багаті на білок закуски (батончики) або їжу, щоб підтримати відновлення та відновлення м'язів. Нежирні білки, такі як куряче м'ясо, тофу або квасоля - чудовий вибір.
 • 3. Важливою є гідратація:

  Відновлюйте водний баланс після тренування, випиваючи воду або спортивний напій з електролітами, щоб замінити рідину, втрачену через піт.
 • 4. Час має вирішальне значення:

  Намагайтеся їсти протягом 45-60 хвилин - години після тренування, щоб оптимізувати відновлення. Саме в цей час ваш організм найбільш сприйнятливий до засвоєння поживних речовин.
 • 5. Включіть антиоксиданти:

  Продукти, багаті на антиоксиданти, такі як ягоди і темна листова зелень, можуть допомогти зменшити окислювальний стрес, викликаний фізичними навантаженнями, і підтримати загальне відновлення.

Висновок: Правильне харчування до і після тренування має важливе значення для досягнення максимальної продуктивності під час тренувань і забезпечення плавного процесу відновлення. Добре збалансоване поєднання вуглеводів, білків та споживання води додасть енергії під час тренувань, допоможе вам подолати труднощі, а також сприятиме відновленню та росту м'язів. Підбирайте страви та перекуси відповідно до ваших вподобань та інтенсивності тренувань, а також завжди прислухайтеся до сигналів свого організму. Пам'ятайте, що персоналізоване харчування відіграє важливу роль в оптимізації вашого розвитку та загального самопочуття.